Rosnąca popularność „Chmury” powoduje, że coraz częściej przesyłamy na jej serwery nasze dane. Z usług takich jak Google drive korzystają zarówno osoby prowadzące projekty, jak i osoby prywatne, które posiadają dzięki niej łatwy i szybki dostęp do np. przechowywanych zdjęć. W związku z potrzebą cyfrowej transformacji biznesu, która w okresie pandemii znacząco wzrosła, wiele podmiotów gospodarczych również dostrzega zalety korzystania z podobnych rozwiązań.

Usługi chmurowe

Niestety wraz ze wzrostem ogólnego zainteresowania usługami chmurowymi, wzrasta również zainteresowanie ze strony cyberprzestępców. Oczywiście dostawcy tego typu rozwiązań dbają o to, aby zabezpieczyć swoje serwery jak najlepiej przed możliwością jakiegokolwiek nieautoryzowanego dostępu, czy wycieku danych. Przez wzgląd na to, że chmurowi usługodawcy w większości korzystają z nowoczesnych technologii spełniających wysokie standardy bezpieczeństwa, często przewyższających przestarzałe elementy środowiska lokalnego, wiele firm im ufa.

Według sondażu przeprowadzonego przez Barracuda Networks wśród 850 specjalistów ds. bezpieczeństwa z całego świata aż 44% uważa, że środowiska chmurowe są tak samo bezpieczne, jak środowiska lokalne. Natomiast 21% uważa, że są bezpieczniejsze. Z kolei 60% przyznaje, że są „dość” albo „bardzo” przekonani, że ich organizacja korzysta z rozwiązań chmurowych w bezpieczny sposób. Mimo to cyfrowi przestępcy nie próżnują i wciąż wyszukują luk w zabezpieczeniach czy słabych punktów, które kiedyś były ignorowane. Większość organizacji nie zdaje sobie sprawy z tego, jak te wielowarstwowe ataki mogą się rozwinąć od jednego punktu dostępu.

Sam fakt, że o bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze dba nasz dostawca to niestety za mało, aby móc powiedzieć, że jest to bezpieczne. Jeśli Twoja firma korzysta z usługi chmurowej, należy w takim przypadku zadbać o właściwe zabezpieczenie, tym bardziej, że usługi chmurowe zdecydowanie stanowią przyszłość dla cyfryzacji biznesu.

Jak uchronić naszą organizację?

Jak lepiej chronić swoją organizację i dane, które są udostępniane do chmury? Otóż sposób jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z naszego systemu Hyprovision, który umożliwia monitorowanie plików transferowanych do serwisów cloudowych takich jak: Dropbox, Google Drive, OneDrive, BitTorrent Sync, Copy, Cubby, Knowhow Cloud i innych, a w przypadku naruszenia polityki pozwala podjąć działanie np. odmowy dostępu. Takie działania systemu w połączeniu z innymi regułami bezpieczeństwa pozwalają uniemożliwić, wydostanie się ważnych dla organizacji plików do chmury oraz np. wskazać, który użytkownik próbował taką operację wykonać. To tylko jedna z możliwości naszego kompleksowego narzędzia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zacząć chronić swoją organizację to zapraszam do kontaktu za pomocą formularza dostępnego poniżej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym oprogramowaniu – skontaktuj się z naszymi konsultantami!

Zapraszamy do kontaktu!

Chętnie wyjaśnimy wątpliwości oraz odpowiemy na wszystkie pytania dot. oferowanego oprogramowania.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.