Ochrona danych w spoczynku

Typy plików: pliki graficzne / pliki pakietu MS Office / pliki archiwów / pliki aplikacji / pliki multimedialne

Predefiniowane szablony treści: nr dowodu osobistego, numer paszportu, NIP, PESEL, karty kredytowe, nr telefonu, kod pocztowy | Treści niestandardowe:  Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Procedur Medycznych ICD-9, ICD-10 i inne

Kluczowym aspektem ochrony danych w spoczynku jest identyfikacja miejsc składowania danych oraz klasyfikacja znalezionych danych. Hyprovision DLP skanuje zawartości plików danych pod kątem znalezienia treści odpowiadającej danej klasyfikacji. Dokument może być oznaczony odpowiednim znacznikiem (fingerprint).

Funkcje dodatkowe
Oprogramowanie Hyprovision DLP posiada wiele funkcji i zastosowań. Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie – skorzystaj z formularza.
*dostępne w Q4.2019

Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonalnościach systemu Hyprovision DLP?

Pobierz folder

Jak działa ochrona danych w spoczynku?

Dlaczego identyfikacja i klasyfikacja danych jest niezbędna?

Z każdym rokiem przybywa zasobów – plików. Starych plików się nie usuwa oraz nie archiwizuje. Pozostają w zasobach organizacji, dostępne dla wielu osób z wybranych działów. Pojawiają się nowi pracownicy, którzy uzyskują dostęp do tych zasobów. Zasoby te są też często zwielokrotniane („na chwilę”), choć chwila w tym wypadku trwa wiecznie. 

Celem zabezpieczenia danych w spoczynku jest okresowa i powtarzalna inwentaryzacja danych, wykonanie klasyfikacji danych, oznaczenie danych (fingerprint) i ich uporządkowanie.

Korzyści

Skanowanie zdefiniowanych lokalizacji

Możesz skanować zasoby komputerów i serwerów wyposażonych w system operacyjny Windows, a także niezależnych macierzy dyskowych.

Harmonogram

Skanowanie odbywa się zgodnie ze zdefiniowanymi harmonogramami oraz na wybranych kontach administracyjnych, dzięki czemu skaner uzyskuje dostęp do wszystkich zasobów.

Klasyfikacja

Skanowanie może przeprowadzić za Ciebie klasyfikację danych. Może np. ustalić, które pliki zawierają, jakie kategorie danych.

Identyfikacja duplikatów

Skaner wskaże duplikaty plików, dzięki temu będziesz miał możliwość podjęcia decyzji, jakie wdrożyć dalsze działania.

Oznaczanie plików

Podczas identyfikacji danych możesz dokonać oznaczenia plików niewidocznym znacznikiem (fingerprint). Jeden plik może mieć wiele znaczników. Znacznik wykorzystasz później przy ochronie plików w użyciu bądź w ruchu, wbudowując go w odpowiednie polityki i reguły bezpieczeństwa.

System DLP – Data Loss Prevention

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do ochrony danych przed wyciekiem? Wyślij nam wiadomość. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a także doradzimy, w jaki sposób zdefiniować i stosować określone reguły bezpieczeństwa.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.