Kontrola urządzeń

pendrive / dyski / drukarki USB / urządzenia Bluetooth / odtwarzacze mp3 / zewnętrzne dyski twarde / płyta główna / aparaty cyfrowe / kamery internetowe / thunderbolt / PDA / network share / firewire / iPhone / iPad / iPod / napędy ZIP / port szeregowy / urządzenia pamięci masowej PCMCIA / urządzenia biometryczne / inne

Blokada, kontrola oraz monitoring urządzeń, a także peryferii w celu uniemożliwienia kradzieży danych. Sprawdź, w jaki sposób możesz sprawować kontrolę nad tym, co i kiedy może być podłączane do komputerów, które znajdują się w Twojej infrastrukturze informatycznej.

Funkcje dodatkowe
Oprogramowanie Hyprovision DLP posiada wiele funkcji i zastosowań. Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie – skorzystaj z formularza.
*dostępne w Q4.2019

Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonalnościach systemu Hyprovision DLP?

Pobierz folder

W jaki sposób działa monitorowanie i blokowanie urządzeń?

Dlaczego kontrola urządzeń USB jest niezbędna?

Pracownicy na co dzień korzystają z urządzeń USB – pendrive’ów, dysków przenośnych, telefonów komórkowych czy też aparatów cyfrowych. Co ważne – bez wdrożonej ochrony DLP pozwalasz nieokreślonej grupie osób podejmować nieograniczone działania na plikach. Innymi słowy – tworzysz potencjalny kanał wycieku danych. A co więcej – w ten sposób zdecydowanie wzrasta ryzyko pojawienia się wirusów lub trojanów. Niestety, nieświadome lub celowe działanie pracowników może nastąpić bardzo szybko lub też z opóźnieniem. Co najważniejsze – skutki mogą być nieodwracalne, a dodatkowo mogą wygenerować duże straty finansowe oraz wizerunkowe w przedsiębiorstwie.

Korzyści

Ochrona całej sieci komputerowej

Wbudowane mechanizmy monitorowania sieci, urządzeń sieciowych oraz ich portów pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych zagrożeń.

Precyzyjna kontrola

Biała i czarna lista urządzeń, uprawnienia dostępu dla użytkownika lub komputera, definiowalne godziny pracy, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym z pewnością tworzą spójny, jak również precyzyjny, system zabezpieczeń.

Szybkie wdrożenie

Do tej pory spotykaliśmy się z przekonaniem, że systemy DLP są niezwykle skomplikowane w uruchomieniu oraz wdrożeniu. Nic bardziej mylnego! Hyprovision DLP ma prosty i intuicyjny interfejs nowej generacji, dzięki któremu zarządzanie regułami bezpieczeństwa jest naprawdę łatwe. Dodatkowo nasi konsultanci wspierają Klientów na każdym etapie korzystania z oprogramowania.

Ochrona poza siecią korporacyjną / za NAT

Monitorowanie USB odbywa się na wszystkich komputerach zarówno w sieci, jak i poza nią. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu, dodatkowo możemy kontrolować komputery / urządzenia USB i zarządzać nimi, w sytuacji gdy są one podłączone do internetu w dowolnym miejscu na świecie.

System DLP – Data Loss Prevention

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do ochrony danych przed wyciekiem? Wyślij nam wiadomość. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a także doradzimy, w jaki sposób zdefiniować i stosować określone reguły bezpieczeństwa.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.