Ochrona danych w użyciu

Zabezpieczenie procesów edycji, kopiowania, usuwania i tworzenia dokumentów.

Ochrona wszystkich typów plików, w tym dokumentów MS Office, plików graficznych, multimedialnych, archiwów.

Ochrona danych w oparciu o zawartość treści standardowych: nr dowodu osobistego, numer paszportu, NIP, PESEL, karty kredytowe, nr telefonu, kod pocztowy i inne oraz treści niestandardowych, np. Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Procedur Medycznych ICD-9, ICD-10.

Ochrona danych w użyciu bazuje na monitorowaniu prób dostępu do plików z wykorzystaniem certyfikowanych przez Microsoft sterowników.

Funkcje dodatkowe
Oprogramowanie Hyprovision DLP posiada wiele funkcji i zastosowań. Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie – skorzystaj z formularza kontaktowego.
*dostępne w Q4.2019

Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonalnościach systemu Hyprovision DLP?

Pobierz folder

Jak działa ochrona danych w spoczynku?

Dlaczego monitorowanie operacji na plikach jest niezbędne?

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo danym, należy wiedzieć, kto, kiedy i gdzie uzyskuje do nich dostęp. Łączenie listy plików z wybranymi typami operacji (tworzenie, modyfikowanie, usuwanie) oraz ich zawartością, pozwala stworzyć zaawansowany i wysoce precyzyjny system bezpieczeństwa danych.

Funkcjonalność pozwala również stworzyć listę plików, których niewykorzystywano przez dłuższy czas.

Korzyści

Monitorowanie operacji na plikach

Informacje o osobach korzystających z plików zawierających istotne dane mogą być pomocne w ustaleniu źródła wycieku danych.

Blokowanie usuwania plików

Tworząc odpowiednie reguły, zabezpieczasz organizację przed usunięciem ważnych plików, nawet jeśli użytkownik jest administratorem systemu.

Certyfikowane sterowniki

Wbudowany, oparty na sterownikach certyfikowanych przez Microsoft, system zabezpieczenia plików zapewnia wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo nawet przy bardzo dużej liczbie operacji wykonywanych przez użytkowników.

Blokowanie drukowania dokumentów poufnych

Zdefiniuj dokumenty poufne, które nie mogą być drukowane na wybranych drukarkach. System potrafi analizować treść dokumentu i określić, czy dokument może być wydrukowany.

Kopiowanie zawartości (Ctrl+C, Ctrl+V)

Monitoruj kto, kiedy i gdzie dokonał kopiowania treści dokumentu. Zablokuj taką możliwość, jeśli to jest konieczne.

Wyłącz klawisz print screen

Ustal kto, kiedy i gdzie korzystał z kopiowania za pomocą klawisza print screen. Zablokuj możliwość użycia tego klawisza wybranym osobom.

System DLP – Data Loss Prevention

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do ochrony danych przed wyciekiem? Wyślij nam wiadomość. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a także doradzimy, w jaki sposób zdefiniować i stosować określone reguły bezpieczeństwa.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.