Obecna sytuacja związana z pandemią pokazała, że wciąż wiele firm lekceważy kwestie związane z bezpieczeństwem obiegu danych w firmie.

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji i dla wielu firm priorytetem było zapewnienie możliwości pracy zdalnej dla swoich pracowników. Często było to przygotowywane na szybko, nie było czasu na zadbanie o właściwe zabezpieczenie ważnych danych przed ich niekontrolowanym wyciekiem.

Konsekwencje takich zaniedbań mogą być poważne. Wiele firm prowadzi statystyczne badania z zakresu naruszeń reguł bezpieczeństwa przez użytkowników. Jak wiadomo to najczęściej nieświadomy użytkownik, niechcący przenosząc dane np. na swoje prywatne nośniki danych, pocztę e-mail czy popularne ostatnio rozwiązania chmurowe staje się sprawcą wycieku cennych dla firmy informacji.
Takie niezależne badania przeprowadzane są m.in. przez Ponemon Institute niezmiennie od 15 lat. IBM Security publikując je, dostarcza szczegółowych obrazów skutków finansowych, jakie zdarzenia mogą mieć wpływ na organizacje, a dane archiwalne pokazują przyczyny i skutki naruszenia danych.
W tegorocznym badaniu przeanalizowano 524 naruszenia, które miały miejsce między sierpniem 2019 a kwietniem 2020, w organizacjach różnej wielkości. Całkowity łączny koszt naruszenia danych według badania z 2020 roku wyniósł średnio 3,86 mln USD. Brak stosownych zabezpieczeń oraz polityk bezpieczeństwa coraz częściej niesie za sobą widoczne skutki i jest dotkliwie odczuwalny w portfelu każdej firmy.

Badanie zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, gdzie przepisy odnośnie bezpieczeństwa cyfrowego danych nie są tak rygorystyczne, jak w Europie. Pomimo wprowadzenia takich przepisów nadal wiele podmiotów z sektora zarówno prywatnego, jak i publicznego nie posiada żadnej ochrony.

Nie musi tak być! Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju działalności czy sektora gospodarczego możesz w efektywny i łatwy sposób chronić siebie i swoją firmę przed skutkami niekontrolowanych wycieków danych. Nasze rozwiązanie, jakim jest Hyprovision, to stale rozwijany system klasy DLP. Chroni on Ciebie oraz Twoją firmę. Pozwala na wykrywanie, monitorowanie, raportowanie i blokowanie niebezpiecznych incydentów, jakie może podjąć użytkownik. Bez względu na to czy naruszenie nastąpi przypadkowo, poprzez niewiedzę czy na skutek celowego działania.

Zachęcamy do skorzystania z indywidualnych prezentacji, na których przedstawimy możliwości naszego systemu.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym oprogramowaniu – skontaktuj się z naszymi konsultantami!

Zapraszamy do kontaktu!

Chętnie wyjaśnimy wątpliwości oraz odpowiemy na wszystkie pytania dot. oferowanego oprogramowania.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.