Pracownicy na co dzień korzystają z urządzeń USB – pendrive’ów, dysków przenośnych, telefonów komórkowych czy też aparatów cyfrowych. Co ważne – bez wdrożonej ochrony DLP pozwalasz nieokreślonej grupie osób podejmować nieograniczone działania na plikach.

Dlaczego kontrola urządzeń USB jest niezbędna?

Odpowiedź jest prosta, dzięki takiej kontroli zapobiegasz tworzeniu się potencjalnych kanałów wycieku danych. Poprzez brak właściwej kontroli nad urządzeniami przenośnymi zdecydowanie wzrasta ryzyko pojawienia się wirusów lub trojanów. Często poprzez nieświadome lub celowe działanie pracowników. Skutki takich działań mogą być nieodwracalne, a ponadto mogą wygenerować duże straty finansowe oraz wizerunkowe w przedsiębiorstwie.

Jakie korzyści daje kontrola?

Na wstępie warto zaznaczyć jak ważne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań pozwalających na pewną kontrolę naszej organizacji.

Korzyści, które niesie za sobą wprowadzenie np. odpowiedniego programu w swojej jednostce to przede wszystkim ochrona całej sieci komputerowej. Mechanizmy monitorowania sieci, urządzeń sieciowych oraz portów, które są wbudowane w system pozwalają na wczesne wykrycie zagrożeń. Kolejnym korzystnym aspektem jest zastosowanie białej i czarnej listy urządzeń, która wpływa na precyzyjną kontrolę. Precyzyjny system zabezpieczeń tworzą natomiast uprawnienia dostępu dla użytkownika lub komputera, definiowalne godziny pracy, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym. W obecnych czasach bardzo ważna staje się dla nas możliwość kontrolowania urządzeń z każdego miejsca na świecie. Z odpowiednim systemem monitorowanie USB odbywa się na wszystkich komputerach zarówno w sieci, jak i poza nią. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu, dodatkowo możemy kontrolować komputery / urządzenia USB i zarządzać nimi, w sytuacji, gdy są one podłączone do Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Monitorowanie i blokowanie urządzeń

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym oprogramowaniu – skontaktuj się z naszymi konsultantami!

Zapraszamy do kontaktu!

Chętnie wyjaśnimy wątpliwości oraz odpowiemy na wszystkie pytania dot. oferowanego oprogramowania.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.