Jeśli istnieje jeden główny trend cybernetyczny, który widzieliśmy wokół podłączanych urządzeń, to jest nim tendencja do skupiania świadomości cyberbezpieczeństwa na tym, co widzimy – telefonach, laptopach i urządzeniach IoT. Przy założeniu, że ochrona punktów końcowych zatrzyma epidemię ataków komputerowych.

Podczas gdy użytkownicy końcowi odgrywają swoją rolę w atakach korporacyjnych, wpadając w oszustwa phishingowe lub klikając ryzykowne łącza, chroniąc jedynie swoje urządzenia w żaden sposób nie zapewniają ochrony krytycznych aplikacji i serwerów. Jest po prostu zbyt wiele punktów wejścia i aby naprawdę ochronić dane, musimy zmienić nasze myślenie i zacząć od wewnątrz.

Wielu tradycyjnych dostawców zabezpieczeń twierdziło, że wszystkie punkty końcowe są zasadniczo takie same, a starsze technologie, takie jak oprogramowanie antywirusowe, skutecznie chronią serwery. To po prostu nieprawda – serwery wymagają bardzo różnych strategii i technologii bezpieczeństwa.

Jakie dokładnie są wymagania dotyczące dynamicznej ochrony przed zagrożeniami?

Aby rozpocząć, musimy odejść od niekończących się cykli pogoni za zagrożeniami. Atakujący są pomysłowi, kreatywni i stosują ciągle zmieniające się strategie, aby uniknąć wykrycia przez konwencjonalne narzędzia. Próba pokonania ich podpisami, regułami, nauką, a nawet sztuczną inteligencją zawsze pozostawi luki i zwykle jest reaktywna – zatrzymuje tylko to, co widziano wcześniej.

Zamiast nieustannie „gonić za złem”, musimy skupić się na „zapewnianiu dobra”. Oznacza to mapowanie i zrozumienie, co mają robić aplikacje, a następnie monitorować je w czasie wykonywania, aby natychmiast wykryć wszelkie odchylenia od normy. Chroniąc dynamiczne obciążenia serwera, zasadniczo chronisz swoje aplikacje od wewnątrz.

Monitorowanie organizacji

System Hyprovision, którego jesteśmy producentem skupia się na ochronie danych. Zarówno w ruchu, w użyciu, jak i w spoczynku. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz łatwo dostępnym dashboardom, które można wyświetlić na zewnętrznych ekranach mamy możliwość monitorowania tego co dzieje się w naszej organizacji. Taka wiedza jest kluczowa, aby móc zapewnić bezpieczeństwo.

Ochrona podłączonych urządzeń w punktach końcowych jest niezbędna. Pamiętaj jednak, że jest to tylko pierwszy krok z wielu skutecznych strategii bezpieczeństwa. Firmy muszą patrzeć poza wiele punktów wejściowych i zagłębiać się w same systemy. Musimy przestać myśleć, że ataki będą pochodzić wyłącznie ze źródła zewnętrznego i skupić się na ochronie krytycznych obciążeń aplikacji od wewnątrz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym oprogramowaniu – skontaktuj się z naszymi konsultantami!

Zapraszamy do kontaktu!

Chętnie wyjaśnimy wątpliwości oraz odpowiemy na wszystkie pytania dot. oferowanego oprogramowania.

    Proszę o kontakt w sprawie...
    Administratorem Twoich danych osobowych jest BTC Sp. z o.o. (ul. 1 Maja 38, 71-627 Szczecin). Więcej informacji znajdziesz w polityce przetwarzania danych osobowych.