W lutym 2019 r. rozpoczęła się kolejna edycja warsztatów BTC Roadshow 2019 – „Zarządzanie zasobami IT a cyberbezpieczeństwo – budowa skutecznej strategii ochrony danych”, które już po raz trzeci organizujemy dla profesjonalistów IT. W tym roku warsztaty odbędą się w wielu miastach w Polsce – oprócz Warszawy i Gdańska – kolejne spotkania zaplanowaliśmy m.in.: we Wrocławiu, Białymstoku, Lublinie, Katowicach i Krakowie. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy doświadczonych prelegentów, przedstawicieli firm z różnych branż oraz wszystkich zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami wspierającymi rozwój biznesu.

Warsztaty dla profesjonalistów IT

„BTC Roadshow 2019” to cykl warsztatów szkoleniowych skierowanych do administratorów sieci i systemów IT oraz managerów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli kadry zarządzającej, która poszukuje kompleksowych systemów do zarządzania infrastrukturą oraz oprogramowania DLP (Data Loss Prevention – systemy zapobiegające utracie danych). Od lutego do grudnia 2019 r.  BTC razem z zaproszonymi prelegentami odwiedzi dziesięć miast w Polsce, w których zostaną przeprowadzone warsztaty dla profesjonalistów IT. Głównym celem Roadshow jest uświadomienie oraz zaprezentowanie uczestnikom możliwości, jakie uzyskają po wdrożeniu kompleksowego narzędzia do zarządzania infrastrukturą, systemu DLP, a także narzędzia do bezpiecznego przesyłania danych. Dodatkowo uczestnicy otrzymają praktyczne porady oraz podpowiedzi, dzięki którym skutecznie wprowadzą dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa.

Jedyne takie wydarzenie w Trójmieście

Sala w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym była wypełniona po brzegi. To już drugie warsztaty z serii BTC Roadshow 2019 (pierwsze spotkanie odbyło się w lutym w Warszawie). Warsztaty cyklicznie gromadzą zainteresowanych z zakresu zarządzania infrastrukturą i ochrony danych przed wyciekiem. Praktyczne aspekty, które są poruszane podczas spotkań uczestnicy z powodzeniem mogą wdrożyć w ramach swoich organizacji. Spotkania przedstawicieli różnych branż gwarantują możliwość networkingu, podczas którego wymiana doświadczeń oraz stosowanych zabezpieczeń. Prelegenci to doświadczeni praktycy z zakresu zarządzania IT, zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem oraz bezpiecznej komunikacji i przesyłania plików, a także zabezpieczania danych w przypadku wystąpienia incydentu. „Zależało nam na tym, aby uczestnicy warsztatów poznali szerokie możliwości nowoczesnych systemów w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną, jak i zabezpieczania danych przed wyciekiem w organizacji – tłumaczą współorganizatorzy BTC Roadshow 2019 – Istotnym elementem naszych warsztatów była również prelekcja biegłego sądowego, który wyjaśnił, w jaki sposób badane są źródła danych w razie naruszenia prawa oraz jak najlepiej zabezpieczyć systemy informatyczne przed wystąpieniem incydentu”.

Tematyka warsztatów – zarządzanie IT, cyberbezpieczeństwo, bezpieczna komunikacja

Merytoryczna wiedza, praktyczne rozwiązania i możliwość wymiany doświadczeń – to z całą pewnością kwintesencja warsztatów BTC Roadshow 2019. Podczas spotkań poruszamy zagadnienia związane, m.in. z:

• konfiguracją reguł bezpieczeństwa oraz etapami wdrożenia systemu ochrony danych,
• bezpieczną komunikacją i przesyłaniem danych,
• technicznym dokumentowaniem działań użytkownika i wycieku danych,
• etapami wdrożenia systemu ochrony danych,
• monitorowaniem procesów, aplikacji, www, drukowania, USB oraz innych kanałów komunikacji.

Prelegenci warsztatów organizowanych przez BTC pokazują możliwości, jakie łączy w sobie nowoczesna technologia i odpowiednio wdrożone rozwiązania. Uczestnikom zaprezentujemy narzędzia, dzięki którym mogą zwiększyć efektywność działań, uzyskać szereg oszczędności w zakresie wdrożonych mechanizmów funkcjonowania oraz co najważniejsze – zabezpieczenie nośników danych. „Bezpieczna transmisja plików czy komunikacja jest bardzo ważna praktycznie w każdej branży, począwszy od branży medycznej i badawczo-rozwojowej, przez finansową i prawniczą czy handlową. Każdego dnia narażeni jesteśmy na podsłuchiwanie czy też ryzyko przejęcia najważniejszego zasobu w dzisiejszych czasach – informacji. Dlatego powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby zabezpieczyć się przed takimi przypadkami” – podsumowuje Przemysław Kucharzewski, VP Sales, Cypherdog.

Dołącz do warsztatów BTC – kolejne szkolenia odbędą się we Wrocławiu, Białymstoku, Lublinie, Katowicach oraz Krakowie!

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać możliwości zarządzania infrastrukturą IT, wdrożenia odpowiednich reguł bezpieczeństwa, a także narzędzi, które zapewniają organizacji bezpieczną komunikację. Aby dołączyć do BTC Roadshow 2019 należy zarejestrować się poprzez wysłanie formularza kontaktowego na stronie: www.hyprovision.com/roadshow-2019

Warsztaty BTC Roadshow 2019 - Zarządzanie zasobami IT a cyberbezpieczeństwo
Warsztaty BTC Roadshow 2019 - Zarządzanie zasobami IT a cyberbezpieczeństwo

Kolejne „BTC Roadshow 2019” odbędzie się już 3 kwietnia 2019 r. we Wrocławiu –  zapraszamy do udziału w warsztatach!

Sprawdź listę miast, które odwiedzimy w ramach BTC Roadshow 2019.

Sprawdź!