Praca zdalna i hybrydowa na służbowych komputerach
Hybrydowy oraz zdalny model pracy systematycznie zyskuje na popularności. Z uwagi na pojawienie się pandemii, a także coraz bardziej elastyczne podejście pracodawców – ten typ pracy stanowi obecnie standard w wielu firmach. Według platformy pracuj.pl model hybrydowy przyjęło aż 30% Polaków, a co czwarta osoba preferuje w pełni pracę zdalną. Obecnie jednak wiele firm nadal jest sceptycznie nastawionych zarówno do pracy hybrydowej jak i zdalnej. Wynika to głównie z obawy przed wyciekiem lub naruszeniem danych znajdujących się na komputerach służbowych. Dążąc do ich kompleksowego zabezpieczenia, warto wdrożyć odpowiedni system informatyczny.
System Hyprovision DLP – kompleksowa ochrona komputerów i większe bezpieczeństwo danych
System Hyprovision DLP umożliwia zabezpieczenie służbowych danych i komputerów znajdujących się poza miejscem pracy za pośrednictwem następujących polityk:
– Polityka WLAN – pozwala na zablokowanie wszystkich prób połączenia komputera z otwartymi sieciami Wi-Fi. System generuje powiadomienie dla użytkownika z informacją o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z hotspotów. Odnotowuje także informację o zablokowaniu połączenia w logach systemu Hyprovision DLP. Dzięki temu pracodawca ma pewność, że pracownik korzysta jedynie z bezpiecznych sieci podczas pracy zdalnej/hybrydowej.
– Polityka Device – pozwala na trwałe zablokowanie możliwości podłączenia wybranych typów urządzeń zewnętrznych do komputerów. Na czarną listę można wprowadzić np. GPS czy nadajniki Bluetooth itp. Ta polityka gwarantuje, że pracownik nie będzie miał możliwości korzystania z nieautoryzowanych sprzętów podczas pracy zdalnej lub hybrydowej.
– Polityka Removable Device – umożliwia pracownikowi (lub grupie pracowników) używanie określonych urządzeń w pamięci przenośnej. W celu zwiększenia kontroli bezpieczeństwa polityka ta pozwala także wprowadzić regułę, która zawęża możliwość korzystania z określonych urządzeń, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie przed potencjalnym wyciekiem danych firmowych lub ich skopiowaniem. To pozwala na odpowiednie zarządzanie urządzaniami, z których korzystają pracownicy na komputerach poza biurem.
Korzyści z wdrożenia systemu Hyprovison DLP
Dzięki wdrożeniu systemu Hyprovision DLP klient otrzymuje wiele korzyści, które umożliwiają skuteczne kontrolowanie komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. Oto klika z nich:
– ograniczenie swobody pracowników w zakresie dostępu do sieci Wi-Fi na komputerach mobilnych,
– zabezpieczenie przed podłączeniem zabronionych urządzeń do komputerów służbowych,
– wzrost poziomu bezpieczeństwa komputerów używanych poza biurem,
– możliwość kontrolowania komputerów w czasie pracy zdalnej lub hybrydowej.